top of page

Pardubické hudební jaro v době CoviduZ natáčení koncertu Czech Brass

Přestože pandemická situace neumožňuje pořádání kulturních akcí, 43. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL PARDUBICKÉ HUDEBNÍ JARO probíhá.


Festival každoročně reflektuje na významná kulturní výročí, upozorňuje na významné památky a pořádá koncerty v památkových objektech Pardubic i celého pardubického kraje. Publikum však letos nahradily kamery a mikrofony, posluchači mohou sledovat streamované koncerty na stránkách www.pardubickehudebnijaro.cz, Facebooku a Instagramu.

K výročí 500 let od úmrtí Viléma II z Pernštejna (+ 8. 4. 1521) a v rámci programu 500 let renesance ve východních Čechách mohou posluchači vyslechnout z Vojtěchova sálu pardubického zámku streamovaný koncert s názvem „Fortuna volubilis“ (Štěstěna vrtkavá) se sopranistkou Hanou Blažíkovou a souborem dobových nástrojů More Maiorum, z kostela sv. Jana Křtitele v Pardubicích pak „Requiem za Viléma“ s pražským souborem Cappella Mariana. Koncertem z kostela sv. Jakuba Staršího v Přelouči s názvem „Krása varhan a zpěvu“ s varhanním virtuosem Jaroslavem Tůmou, sopranistkou Petrou Alvarez a tenoristou Rafaelem Alvarez upozorňují pořadatelé festivalu na unikátní kulturní památku Pardubického kraje, vzácné varhany z roku 1692, z krásného prostředí kostela svatého Vavřince ve Vysokém Mýtě pak koncert sdružení špičkových českých hráčů na žesťové nástroje Czech Brass.


K výročí 180 let od narození Antonína Dvořáka nabízíme na sociálních sítích příznivcům MF PHJ „Slavnostní zahajovací koncert“ s Komorní filharmonií Pardubice, dirigentem Janem Talichem a houslistou Janem Mráčkem ze Sukovy síně Domu hudby, z Hudebního sálu radnice v Pardubicích pak koncert komorního souboru Barocco sempre giovane se sólisty Janem Talichem a Jiřím Kabátem, dále koncert Lobkowicz tria.


Vážení příznivci Pardubického hudebního jara, pevně věříme, že se nám podaří další festivalové koncerty uspořádat v koncertních sálech a divadlech v náhradních termínech, a to již s vaší účastí. Informace o těchto náhradních termínech budeme průběžně zveřejňovat na www.pardubickehudebnijaro.cz, Facebooku, Instagramu a v tisku.


Josef Krečmer, umělecký ředitel a dramaturg MF PHJ

Comments


bottom of page