top of page
Benackova-PustinaJPG.jpg


Gabriela Beňačková Gala

Mařenka, Rusalka a Jenůfa se loučí
Pardubické zastavení v rámci rozlučkového turné legendární pěvkyně.

Gabriela Beňačková - soprán

Jakub Pustina - tenor

Jiří Hrubý - klavír

Úterý 2/4/2024 v 19 hodin

Sukova síň Domu hudby, Pardubice

Gabriela Beňačková je operní a koncertní pěvkyně světového formátu. Největší úspěchy vždy sklízela coby představitelka lyrických sopránových rolí. Stala se nezapomenutelnou Mařenkou, Rusalkou i Jenůfou. Tu zpívala více než tisíckrát po celém světě včetně Spojených států nebo Japonska. Je držitelkou ceny Grammy, pařížské Ceny Artura Toscaniniho, Zlaté medaile Giuseppe Verdiho, rakouského a bavorského ocenění Kammersängerin a československého titulu národní umělkyně. 
 

Jakub Pustina získal za své umění několik ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží. Roku 2005 to byla 1. cena na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech a již o rok později debutoval na jevišti Státní opery v Košicích jako Valentin v Gounodově opeře Faust a Markétka. Dále účinkoval i na prknech Národního divadla v Bratislavě, Národního divadla v Praze, Moravského divadla v Olomouci, Jihočeského divadla v Českých Budějovicích nebo Divadla J. K. Tyla v Plzni. 

 

Klavírista Jiří Hrubý absolvoval Konzervatoř Brno, Janáčkovu akademii múzických umění a Conservatorium Maastricht v Nizozemí. Během svých studií získal řadu ocenění na soutěžích – roku 2016 dostal Cenu publika na Music Award Maastricht.
 

bottom of page