IVO KAHÁNEK – klavír ENSEMBLE INÉGAL OPERNÍ SOUBOR DIVADLA F. X. ŠALDY LIBEREC BALETNÍ SOUBOR MORAVSKÉHO DIVADLA V OLOMOUCI JIŘÍ BÁRTA – violoncello LUDMILA PETERKOVÁ – klarinet CARMEN à la Gypsy Devils PAVEL ŠPORCL – housle YOSHIMI OSHIMA (JAP) – flétna MARTINA KOCIÁNOVÁ – mezzosoprán ŠTEFAN MARGITA OLIVER LAKOTA (DE) – trubka Five Star Clarinet Quartet RADEK HOLUB – recitace PKF – PRAGUE PHILHARMONIA ADAM VIKTORA – umělecký vedoucí, varhany MARTIN DOUBRAVSKÝ – dirigent PIERS LANE (GB) – klavír BAROCCO SEMPRE GIOVANE CARMEN à la Gypsy Devils BAROCCO SEMPRE GIOVANE JAROSLAV TŮMA – cembalo, fisharmonika ALFRED STREJČEK – umělecký přednes KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE PAVEL SVOBODA – varhany JAROSLAV PATOČKA – basbaryton
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakty
Pořadatel
Pardubické hudební jaro

38. ročník festivalu Pardubické hudební jaro 2016

Čtvrtek 3. března 2016
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Slavnostní zahajovací koncert

PKF – PRAGUE PHILHARMONIA / IVO KAHÁNEK – klavír / MAREK ŠEDIVÝ – dirigent

Čtvrtek 10. března 2016
Rytířský sál zámku v Pardubicích

Adam Michna: Loutna česká

ENSEMBLE INÉGAL / ADAM VIKTORA – umělecký vedoucí, varhany

Neděle 13. března 2016
Divadlo Karla Pippicha v Chrudimi

Giuseppe Verdi: La traviata

OPERNÍ SOUBOR DIVADLA F. X. ŠALDY LIBEREC / MARTIN DOUBRAVSKÝ – dirigent / MARTIN OTAVA – režie

Pondělí 21. března 2016
Východočeské divadlo v Pardubicích

Sergej Prokofjev: Romeo a Julie

BALETNÍ SOUBOR MORAVSKÉHO DIVADLA V OLOMOUCI

Úterý 29. března 2016
Hudební sál radnice v Pardubicích

Violoncellový recitál

JIŘÍ BÁRTA – violoncello / PIERS LANE (GB) – klavír

Pátek 1. dubna 2016
Velký sál Muzea v Chrudimi

Aprílový koncert

BAROCCO SEMPRE GIOVANE / LUDMILA PETERKOVÁ – klarinet

Neděle 3. dubna 2016
Východočeské divadlo Pardubice

CARMEN à la Gypsy Devils

BALETNÍ SOUBOR SLOVENSKÉHO NÁRODNÍHO DIVADLA / TANEČNÍ SKUPINA CREDANCE (SK) / CIGANSKI DIABLI (SK) / Hudba: GEORGE BIZET / ERNEST ŠARKÖZI / Choreografie a režie: LADISLAV CMOREJ

Neděle 10. dubna 2016
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

To nejlepší z baroka

BAROCCO SEMPRE GIOVANE / PAVEL ŠPORCL – housle / PAVEL SVOBODA – varhany

Čtvrtek 14. dubna 2016
Rytířský sál zámku v Pardubicích

Komorní koncert

YOSHIMI OSHIMA (JAP) – flétna / JAROSLAV TŮMA – cembalo, fisharmonika

Pátek 15. dubna 2016
Synagoga v Heřmanově Městci

Komorní koncert

YOSHIMI OSHIMA (JAP) – flétna / JAROSLAV TŮMA – cembalo, fisharmonika

Sobota 16. dubna 2016
Kostel Nejsvětější Trojice v Kameničkách

Komorní koncert

YOSHIMI OSHIMA (JAP) – flétna / JAROSLAV TŮMA – cembalo, fisharmonika

Neděle 17. dubna 2016
Poutní chrám Panny Marie Pomocné v Luži

Hommage à W. A. Mozart

BAROCCO SEMPRE GIOVANE / MARTINA KOCIÁNOVÁ – mezzosoprán / ALFRED STREJČEK – umělecký přednes

Neděle 17. dubna 2016
Velký sál, KC Aldis Hradec Králové

CARMEN à la Gypsy Devils

BALETNÍ SOUBOR SLOVENSKÉHO NÁRODNÍHO DIVADLA / TANEČNÍ SKUPINA CREDANCE (SK) / CIGANSKI DIABLI (SK) / Hudba: GEORGE BIZET / ERNEST ŠARKÖZI / Choreografie a režie: LADISLAV CMOREJ

Pondělí 18. dubna 2016
Divadelní sál Občanské záložny v Přelouči

Hommage à W. A. Mozart

BAROCCO SEMPRE GIOVANE / MARTINA KOCIÁNOVÁ – mezzosoprán / ALFRED STREJČEK – umělecký přednes

Neděle 24. dubna 2016
Kostel Nejsvětější Trojice v Sezemicích

Hommage à W. A. Mozart

BAROCCO SEMPRE GIOVANE / MARTINA KOCIÁNOVÁ – mezzosoprán / ALFRED STREJČEK – umělecký přednes

Čtvrtek 28. dubna 2016
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Večer slavných árií – Štefan Margita a jeho hosté

KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE / MAREK ŠTILEC – dirigent

Sobota 30. dubna 2016
Kostel sv. Jakuba Staršího v Přelouči

Chrámový koncert

OLIVER LAKOTA (DE) – trubka / PAVEL SVOBODA – varhany

Čtvrtek 5. května 2016
Rytířský sál zámku v Pardubicích

Five Star Clarinet Quartet

JIŘÍ HLAVÁČ / VLASTIMIL MAREŠ / IRVIN VENYŠ / JAN MACH

Pondělí 9. května 2016
Kostel sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě

To nejlepší z baroka

BAROCCO SEMPRE GIOVANE / PAVEL ŠPORCL – housle / PAVEL SVOBODA – varhany

Úterý 10. května 2016
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Slavnostní závěrečný koncert

KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE / BARBORA ŘEŘICHOVÁ – soprán / JAROSLAV PATOČKA – basbaryton / MILOSLAV MEJZLÍK – recitace / FESTIVALOVÝ MUŽSKÝ SBOR / JAN KUČERA – dirigent