Sobota 24. dubna 2021 v 19.00 hodin / Kostel sv. Jakuba Staršího v Přelouči

Krása varhan a zpěvu

Náhradní termín za 28. 4. 2020

 

Petra Alvarez – soprán

Rafael Alvarez – tenor

Jaroslav Tůma – varhany

Na programu: J. S. Bach, G. F. Händel, J. F. N. Seger, R. Schumann, A. V. Michna, H. Wolf a další

Petra Alvarez Šimková vystudovala operní zpěv v italské Mantově a ve Vídni (Universität für Musik und darstellende Kunst).

Již v období studia s úspěchem absolvovala řadu mezinárodních pěveckých soutěží a každý rok účinkovala jako sólistka na letních operních festivalech (mj.Festival Aix en Provence), opakovaně vystupovala v inscenacích divadla Theater an der Wien ve Vídni, kde mimo jiné účinkovala po boku Plácida Dominga v opeře Goya. Dále byla sólistkou Vídeňského operetního léta a produkce Neuer Oper Wien, která je zaměřena na soudobá operní díla.

Po návratu do České republiky se stala stálým hostem Divadla J. K. Tyla v Plzni a záhy přišly nabídky dalších českých divadel – včetně Národního divadla v Praze. K prvním rolím na českých scénách patřily hlavní ženské role v operách Rigoletto, Figarova svatba, Faust a Markétka, Gioconda a mnohé další. Počínaje sezónou 2020/2021 Petra Alvarez nastoupila do angažmá Národního divadla v Praze. Zde již v předešlých letech hostovala v hlavních rolích oper Andrea Chénier, La traviata, Mefistofeles, Don Giovanni, Jonny vyhrává, Prodaná nevěsta, Trubadúr, Bohéma.

V sezóně 2020/2021 zde debutovala titulní rolí v opeře Tosca a nově byla obsazena též v operách Maškarní ples a Káťa Kabanová.

Petra Alvarez je držitelkou dvou úzkých nominací na Cenu Thálie. V roce 2010 byla nominována za roli Mařenky v Prodané nevěstě a v roce 2019 za roli Elektry v opeře Idomeneo.

K mimořádným uměleckým událostem posledních let patří její koncert s Andreou Bocellim v pražské O2 areně.

Rafael Alvarez se narodil v Mexico City. Hudební vzdělání získal nejprve na Národní mexické konzervatoři, kde u Antonia Lópeze a Yordy Ramiro absolvoval studium zpěvu a vedení sboru. Do Evropy přicestoval na základě stipendia, které mu bylo uděleno. Dokončil tak svá studia na vídeňské hudebni Univerzitě.

Od roku 2006 působil jako sólista postupně ve všech divadlech v České republice, včetně pražského Národního divadla. V posledních pěti  letech však hostoval spíše mimo Českou republiku. Vedle německého Freiburgu, vystupoval v divadlech v Bulharsku, Srbsku, Makedonii, Rumunsku, Estonsku, Portugalsku. Ve Španělsku alternoval se světoznámým tenoristou Gregory Kunde v opeře “I Vespri siciliani”.

Krátce před pandemií v roce 2020 ztvárnil roli Hoffmanna ve světoznámém divadle Collón v Buenos Aires v Argentině, kde byl jeho alternantem Ramon Vargas. V Národním divadle Bratislava je Rafael Alvarez sólistou v nové inscenaci “Aida”, která měla v září 2020 premiéru. V tomto divadle vystupuje dále v roli Dona Joseho v opeře “Carmen” a v roli Hoffmanna v opeře “Hoffmannovy povídky”.

Program koncertu

ikona_download-01_edited.jpg
2021-04-24-varhanyzpev.jpg