4 TET_06 2007.TIF

Závěrečný koncert

4TET
Verze V.

4TET:

David Uličník - tenor

Jiří Korn - baryton 1

Jiří Škorpík - baryton 2

Dušan Kollár - bas

Jiří Vejvoda - průvodní slovo

Středa 11/5/2022 v 19 hodin

Letiště Jana Kašpara Pardubice

Mimořádný zážitek v netradičním prostředí

Pokud byste někomu řekli, že jdete na koncert festivalu na letiště, asi by byl velmi překvapen. Typickým prostředím pro konání koncertů jsou přece koncertní síně, sály radnic, zámků nebo kostely. Pardubické hudební jaro má ale opravdu závěrečný koncert v letištní hale pardubického letiště Jana Kašpara. Doba se vyvíjí a Pardubické hudební jaro nezůstává pozadu. Svou dramaturgií již nějaký čas přesahuje původní rámec výhradně klasické hudby. Tento trend se týká i míst, kde se koncerty konají. Ostatně podíváme-li se do zahraničí, zjistíme, že není výjimkou koncert vážné hudby například v hale továrny.

Netradiční místo přímo láká k netradičnímu hudebnímu zážitku. Ten má „na starost“ vokální seskupení 4TET, které již téměř 20 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Můžete se tedy těšit na umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev vokálního seskupení, který se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Ten byl také iniciátorem vzniku tohoto vokálního souboru, který vznikl v roce 2002. Spolu s ním jsou členy David Uličník (tenor), Jiří Škorpík (baryton) a Dušan Kollár (bas).

Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké až „taneční“ výkony některých aktérů na jevišti. To vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou pro všechny přítomné koncerty s neopakovatelnou atmosférou.