Program festivalu PHJ 2021

FORTUNA VOLUBILIS (ŠTĚSTĚNA VRTKAVÁ)
PROLOG FESTIVALU
Pernštejnský rok

Hana Blažíková – soprán, harfa
Ensemble More Maiorum – umělecký vedoucí Jakub Kydlíček

Hudba z doby Viléma z Pernštejna

Neděle 7. března 2021 v 19 hodin
Zámek Pardubice – Společenský sál
SLAVNOSTNÍ ZAHAJOVACÍ KONCERT
Koncert k 180. výročí narození Antonína Dvořáka

Komorní filharmonie Pardubice
Jan Mráček – housle
Jan Talich – dirigent

A. Dvořák

Neděle 14. března 2021 v 19 hodin
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích
NA ZAČÁTKU BYL TANEC
Koncert k 100. výročí narození Ástora Piazzolly

Barocco sempre giovane
Ladislav Horák – akordeon, bandoneon
Daniel Urquilla, sólista Národní baletu Argentiny – tanec a taneční choreografie

J. C. F. Fischer, Á. Piazzola, L. Horák

Čtvrtek 18. března 2021 v 19 hodin
Multifunkční centrum Hlinsko
CZECH BRASS
Czech Brass, soubor žesťových nástrojů – umělecký vedoucí Marek Zvolánek
Marek Zvolánek, Stanislav Masaryk, Ondřej Jurčeka – trubky, Lukáš Moťka, Stanislav Penk – pozouny,
Pavel Debef – bastrombón, Karel Malimánek – tuba

M. A. Charpentier, P. J. Vejvanovský, J. S. Bach, G. F Händel, W. A. Mozart, P. I Čajkovskij a další

Pátek 19. března 2021 v 19 hodin
Občanská záložna Přelouč
DIVOTVORNÝ HRNEC
náhradní termín za 16. 4. 2020

Pohádkový muzikál nejen o hledání pravého štěstí

Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Pondělí 22. března 2021 v 19 hodin
Východočeské divadlo Pardubice
DVOŘÁKOVO KLAV. KVARTETO A C. HÖSCHL
Slávka Vernerová-Pěchočová – klavír
Štěpán Pražák – housle, Petr Verner – viola
Jan Žďánský – violoncello
Prof. MUDr. Cyril Höschl – přednáška na téma osobnost a tvorba

W. A. Mozart, R. Schumann

Středa 24. března 2021 v 19 hodin
Malý sál Domu hudby v Pardubicích
SMETANOVO TRIO
náhradní termín za 24. 4. 2020

Jan Talich – housle
Jan Páleníček – violoncello
Jitka Čechová – klavír

A. Dvořák, B. Martinů, L. van Beethoven

Čtvrtek 25. března 2021 v 19 hodin
Fibichův sál Muzea v Chrudimi
LUKÁŠ VONDRÁČEK A FOK
náhradní termín za 22. 3. 2020

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK
Lukáš Vondráček – klavír
Tomáš Brauner – dirigent

A. Dvořák, J. Brahms

Pátek 26. března 2021 v 19 hodin
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích
MISTERIO DEL ÁNGEL – TANGO ARGENTINO
náhradní termín za 6. 4. 2020

Escualo Quintet & Tangonexion
Anna Polívková, Michal Kurtiš, Patricie Poráková, Javier Antar – tanec

Á. Piazzolla, O. Pugliese, C. Gardel

Pondělí 29. března 2021 v 19 hodin
Atrium Palác Pardubice – Kongresové centrum
Zobrazit více
LOBKOWICZ TRIO
Lukáš Klánský – klavír
Jan Mráček – housle
Ivan Vokáč – violoncello

J. Suk, W. A. Mozart, P. I. Čajkovskij

Středa 31. března 2021 v 19 hodin
Hudební sál radnice v Pardubicích
JIŘÍ BÁRTA A JEHO BACH
Jiří Bárta – violoncello

J. S. Bach: 6 Suit pro sólové violoncello

Úterý 6. dubna 2021 v 19 hodin
Hudební sál radnice v Pardubicích
REQUIEM ZA VILÉMA
náhradní termín za 30. 3. 2020 (Purgatio)

Pernštejnský rok

Cappella Mariana – umělecký vedoucí Vojtěch Semerád

Duchovní hudba z doby Viléma z Pernštejna

Neděle 11. dubna 2021 v 19 hodin
Kostel sv. Bartoloměje v Pardubicích
CZECH BRASS
Czech Brass, soubor žesťových nástrojů – umělecký vedoucí Marek Zvolánek
Marek Zvolánek, Stanislav Masaryk, Ondřej Jurčeka – trubky, Lukáš Moťka, Stanislav Penk – pozouny,
Pavel Debef – bastrombón, Karel Malimánek – tuba

M. A. Charpentier, P. J. Vejvanovský, J. S. Bach

Neděle 18. dubna 2021 v 17 hodin
Kostel sv. Vavřince Vysoké Mýto
ANTONÍN DVOŘÁK – RUSALKA
náhradní termín za 27. 4. 2020 (Il trovatore)

Operní představení pěveckého oddělení Konzervatoře Pardubice
Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice
Žáci tanečního oboru ZUŠ Havlíčkova Pardubice

Pondělí 19. dubna 2021 v 19 hodin (I. premiéra)
Východočeské divadlo Pardubice
DĚTI V TEREZÍNĚ A NESTVŮRA S KNÍRKEM
náhradní termín za 15. 3. 2020

Dětský pěvecký sbor Iuventus Cantans, sbormistr Zdeněk Kudrnka

Hans Krása / Adolf Hoffmeister: Brundibár
Projekce francouzského dokumentárního filmu „Les enfants de Terezín et le monstre á moustache“

Pátek 23. dubna 2021 v 19 hodin
Synagoga v Heřmanově Městci
KRÁSA VARHAN A ZPĚVU
náhradní termín za 28. 4. 2020

Enrico Zanovello (Itálie) – varhany
Marie Novotná – soprán

J. S. Bach, G. F. Händel, J. C. F. Bach, G. B. Grazzioli, L. de Grassi, B. Galuppi, W. A. Mozart

Sobota 24. dubna 2021 v 17 hodin
Kostel sv. Jakuba Staršího v Přelouči
ANTONÍN DVOŘÁK – RUSALKA
Operní představení pěveckého oddělení Konzervatoře Pardubice
Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice
Žáci tanečního oboru ZUŠ Havlíčkova Pardubice

Neděle 25. dubna 2021 v 19 hodin (II. premiéra)
Východočeské divadlo Pardubice
CHRÁMOVÝ KONCERT
náhradní termín za 26. 4. 2020

Barocco sempre giovane
Vilém Veverka – hoboj
Adam Suk, vítěz mezinárodní varhanní soutěže v Irsku – varhany

J. S. Bach, A. Vivaldi, G. F. Händel, W. A. Mozart

Neděle 2. května 2021 v 17 hodin
Kostel Nejsvětější Trojice v Sezemicích
Zobrazit více
SEDM DNÍ NA KARLOVĚ UNIVERZITĚ
Schola Gregoriana Pragensis – umělecký vedoucí David Eben

Hudba na Karlově univerzitě mezi lety 1370–1450

Středa 5. května 2021 v 19 hodin
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi
SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT
náhradní termín za 17. 4. 2020

Pernštejnský rok

Hudba Hradní stráže a Policie České republiky

G. F. Händel: Vodní hudba a Hudba k ohňostroji

Neděle 9. května 2021 v 20 hodin
Nádvoří zámku nebo Sukova síň Domu hudby v Pardubicích
ANTONÍN DVOŘÁK – RUSALKA
FESTIVALOVÉ OZVĚNY

Operní představení pěveckého oddělení Konzervatoře Pardubice
Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice
Žáci tanečního oboru ZUŠ Havlíčkova Pardubice

Pátek 14. května 2021 v 19 hodin
Divadlo Karla Pippicha v Chrudimi
Zobrazit více

Pardubické hudební jaro