Program festivalu PHJ 2020

Orchestrální řada: Předplatné na 3 koncerty orchestrální řady činí 900 Kč (sleva 450 Kč)

Slavnostní zahajovací koncert

Čtvrtek 12. března 2020 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Lukáš Vondráček a Barocco sempre giovane

Neděle 22. března 2020 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Slavnostní závěrečný koncert

Pátek 17. dubna 2020 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Komorní řada: Předplatné na 5 koncertů komorní řady činí 1.000 Kč (sleva 550 Kč)

Barokní koncerty a kantáty

Pondělí 16. března 2020 v 19 hodin / Husův sbor v Pardubicích

 

Ivan Klánský a Wihanovo kvarteto

Středa 18. března 2020 v 19 hodin / Hudební sál Radnice v Pardubicích

 

Klavírní duo

Čtvrtek 26. března 2020 v 19 hodin / Hudební sál Radnice v Pardubicích

 

Smetanovo trio

Středa 8. dubna 2020 v 19 hodin / Hudební sál Radnice v Pardubicích

 

Pocta Beethovenovi

Středa 15. dubna 2020 v 19 hodin / Hudební sál Radnice v Pardubicích

Externí koncerty

Hlavní část festivalu

SLAVNOSTNÍ ZAHAJOVACÍ KONCERT
Pocta houslím a houslistům

Komorní filharmonie Pardubice
Václav Hudeček, Josef Špaček, Marie Hasoňová, Matteo Hager – housle
Tomáš Brauner – dirigent

A. Vivaldi, Z. Fibich, P. de Sarasate, M. Ravel

Čtvrtek 12. března 2020 v 19 hodin
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích
DĚTI V TEREZÍNĚ A NESTVŮRA S KNÍRKEM
Dětský pěvecký sbor Iuventus Cantans
Sbormistr Zdeněk Kudrnka
Eva Lustigová
Henriette Chardak

Projekce francouzského dokumentárního filmu Les Enfants de Terezín et le monstre à moustache
Hans Krása / Adolf Hoffmeister – Brundibár

Neděle 15. března 2020 v 19 hodin
Synagoga v Heřmanově Městci
BAROKNÍ KONCERTY A KANTÁTY
Český filharmonický sbor Brno
Barocco sempre giovane
Kristina Fialová – viola
Petr Fiala – dirigent

J. S. Bach, J. Ch. Bach, G. Ph. Telemann

Pondělí 16. března 2020 v 19 hodin
Husův sbor v Pardubicích
ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCH.
Z New Orleans do New Yorku – Černobílý příběh jazzu
Hudba dvacátých let 20. století, písně F. Hendersona, C. Williamse, K. Olivera

Úterý 17. března 2020 v 19 hodin
Multifunkční centrum Hlinsko
Úterý 7. dubna 2020 v 19 hodin
Divadelní sál Občanské záložny Přelouč
IVAN KLÁNSKÝ A WIHANOVO KVARTETO
Leoš Čepický, Jan Schulmeister – housle
Jakub Čepický – viola, Michal Kaňka – violoncello
Ivan Klánský – klavír

L. van Beethoven, B. Martinů, R. Schumann

Středa 18. března 2020 v 19 hodin
Společenský sál radnice v Pardubicích
BRATŘI EBENOVÉ
Marek Eben – zpěv, kytara, klávesové nástroje
Kryštof Eben – klávesové nástroje, flétny, zpěv
David Eben – saxofon, klarinet, zpěv
Pavel Skála – kytary
Jiří Zelenka – bicí nástroje
Jaromír Honzák – kontrabas, basa

Autorská tvorba bratří Ebenů

Pátek 20. března 2020 v 19 hodin
IDEON Pardubice
LUKÁŠ VONDRÁČEK A BSG
Barocco sempre giovane, Lukáš Vondráček – klavír, Jiří Houdek – trubka

O. Respighi, E. Grieg, D. Šostakovič

Neděle 22. března 2020 v 19 hodin
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích
Pondělí 23. března 2020 v 19 hodin
Sál Filharmonie Hradec Králové
Úterý 24. března 2020 v 19 hodin
Sál Fabrika Svitavy
KLAVÍRNÍ DUO
Florian Koltun (Německo) a Xin Wang (Čína) – klavír

W. A. Mozart, C. Debussy, G. Rossini, J. Brahms, F. Schubert

Čtvrtek 26. března 2020 v 19 hodin
Společenský sál radnice v Pardubicích
PURGATIO (OČISTEC)
Duo Kchun: Martin Prokeš – tenor, Marek Šulc – baryton
Vladimír Javorský – recitace ze záznamu
Atila Vörös, Rudolf Živec – kresba světlem a videoart

Gregoriánský chorál, renesanční polyfonie a madrigaly

Pondělí 30. března 2020 ve 20 hodin
Kostel svatého Jana Křtitele v Pardubicích
Zobrazit více
VELIKONOČNÍ KONCERT
Martinů Voices – komorní sbor
Lukáš Vasilek – sbormistr

G. P. da Palestrina, A. Tučapský, C. Saint-Saëns, C. Debussy, B. Martinů

Pátek 3. dubna 2020 v 19 hodin
MUBASO – Kostel sv. Josefa v Chrudimi
KANTÁTA
Barocco sempre giovane
Gustáv Beláček – bas
Vilém Veverka – hoboj
Jiří Lábus, Vilma Cibulková, Vilém Udatný – recitace
Eva Lustigová – režie

J. S. Bach, A. Lustig

Neděle 5. dubna 2020 v 18 hodin
Synagoga v Heřmanově Městci
MISTERIO DEL ÁNGEL – TANGO ARGENTINO
Escualo Quintet
Camilo Caller – bicí
Patricie Poráková, Javier Antar & Tangonexion – tanec
Michal Kříž – světelný design

Astor Piazzolla, Julian Plaza, Osvaldo Pugliese, Juan C. Cobián, Lalo Schifrin a další

Pondělí 6. dubna 2020 v 19 hodin
Atrium Palác Pardubice – Kongresové centrum
SMETANOVO TRIO
Jan Talich – housle
Jan Páleníček – violoncello
Jitka Čechová – klavír

V. Novák, B. Martinů, L. van Beethoven

Středa 8. dubna 2020 v 19 hodin
Společenský sál radnice v Pardubicích
Pátek 24. dubna 2020 v 19 hodin
Velký sál Muzea v Chrudimi
POCTA BEETHOVENOVI
Koncert k výročí 250 let od narození Ludwiga van Beethovena

Jiří Bárta – violoncello
Terezie Fialová – klavír

L. van Beethoven – Sonáty pro klavír a violoncello

Středa 15. dubna 2020 v 19 hodin
Společenský sál radnice v Pardubicích
DIVOTVORNÝ HRNEC
Pohádkový muzikál nejen o hledání pravého štěstí

Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Libreto: Edgar Yip Harburg, Fred Saidy
Hudba: Burton Lane

Čtvrtek 16. dubna 2020 v 19 hodin
Východočeské divadlo Pardubice
SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT
Pražský komorní orchestr – koncertní mistr Leoš Čepický
Gustáv Beláček – bas, Leoš Čepický – housle
Martin Daněk – vítěz Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2019 – hoboj

L. van Beethoven, W. A. Mozart, E. Suchoň, F. Mendelssohn-Bartholdy

Pátek 17. dubna 2020 v 19 hodin
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích
Zobrazit více

Festivalové ozvěny

SLAVNOSTNÍ MŠE
Salvátor Chrudim, VUS Pardubice a sólisté
Tomáš Židek – dirigent

Mši celebruje Jaroslav Maxmilián Kašparů

Zazní duchovní díla A. Dvořáka, Z. Fibicha a A. Hniličky

Neděle 19. dubna v 9 hodin
Kostel sv. Bartoloměje v Pardubicích
MAREK EBEN V LABYRINTU SVĚTA
Koncert k 350. výročí úmrtí Jana Ámose Komenského

Marek Eben – recitace
Michaela Káčerková – varhany

P. Eben / J. A. Komenský: Labyrint světa a ráj srdce

Úterý 21. dubna 2020 v 19 hodin
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi
CHRÁMOVÝ KONCERT
Barocco sempre giovane
Vilém Veverka – hoboj
Iva Kramperová – housle
Adam Suk (14 let, vítěz mezinárodní varhanní soutěže v Irsku) – varhany

J. S. Bach, A. Vivaldi, G. Ph. Telemann, P. A. Locatelli, G. A. Brescianello

Neděle 26. dubna 2020 v 17 hodin
Kostel Nejsvětější Trojice v Sezemicích
G. VERDI: TRUBADÚR
Slavná opera Giuseppe Verdiho Il Trovatore

Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Pondělí 27. dubna 2020 v 19 hodin
Východočeské divadlo Pardubice
KRÁSA VARHAN A ZPĚVU
Enrico Zanovello (Itálie) – varhany
Marie Novotná – soprán

J. S. Bach, G. F. Händel, J. C. F. Bach, G. B. Grazzioli, L. de Grassi, B. Galuppi, W.A. Mozart

Úterý 28. dubna 2020 v 19 hodin
Kostel sv. Jakuba Staršího v Přelouči
LESK BAROKNÍ TRUBKY A SMYČCŮ
Barocco sempre giovane
Otto Sauter (Německo), Marek Zvolánek – trubky
Vít Chudý – housle
Vilém Veverka – hoboj
Jakub Kydlíček – flétna

J. S. Bach, G. Ph. Telemann

Středa 29. dubna 2020 v 19 hodin
Kostel sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě
Zobrazit více

Pardubické hudební jaro

mezinárodní festival