• Pardubické hudební jaro

Pardubické hudební jaro zahájí v září

Aktualizace: srp 18



Pardubické hudební jaro až na podzim

Letošní 42. ročník festivalu Pardubické hudební jaro se z pochopitelných důvodů nemohl uskutečnit v obvyklém jarním termínu. Pořadatelé festivalu se však rozhodli nevzdat to a část festivalu přesunuli na podzim letošního roku. Slavnostní zahajovací koncert s Komorní filharmonií Pardubice s dirigentem Tomášem Braunerem, houslisty Václavem Hudečkem, Josefem Špačkem a dalšími hosty se uskuteční v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích v úterý 8. září 2020 v 19 hodin.


Sedm koncertů letošního Pardubického jara v náhradních podzimních termínech proběhne v Pardubicích, dalších osm v okolních městech Pardubického kraje. Část koncertů, které se nepodařilo uskutečnit na podzim, bude zařazena do programu 43. MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU PARDUBICKÉ HUDEBNÍ JARO 2021.

Vstupenky na koncerty s posunutým termínem v roce 2020 jsou platné.

Vstupenky na koncerty přeložené na PHJ 2021 také zůstávají v platnosti.

Vstupenky na koncerty zrušené bez náhrady, je možné vyměnit za vstupenku na jiný koncert nebo zažádat o vrácení vstupného dle „Zákona 247/20 sb. ze dne 13. května 2020 některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí“.

Pro více informací navštěvujte www.pardubickehudebnijaro.cz

Všem příznivcům PHJ děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání!

Josef Krečmer, umělecký ředitel a dramaturg Pardubického hudebního jara



Náhradní termíny PHJ 2020 v tomto roce:

Marek Eben v Labyrintu světa

Koncert k 350. výročí úmrtí Jana Ámose Komenského

Marek Eben – recitace, Michaela Káčerková – varhany

Sobota 5. září v 17 hodin / Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi

Slavnostní zahajovací koncert

Pocta houslím a houslistům

Komorní filharmonie Pardubice, Václav Hudeček, Josef Špaček, Marie Hasoňová, Matteo Hager – housle, Tomáš Brauner – dirigent

Úterý 8. září 2020 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Smetanovo trio

Jan Talich – housle, Jan Páleníček – violoncello, Jitka Čechová – klavír

Pátek 11. září 2020 v 19 hodin / Společenský sál radnice v Pardubicích


Ivan Klánský a Wihanovo kvarteto

Leoš Čepický, Jan Schulmeister – housle, Jakub Čepický – viola, Michal Kaňka – violoncello

Ivan Klánský – klavír

Pondělí 14. září března 2020 v 19 hodin / Společenský sál radnice v Pardubicích


Bratři Ebenové

Marek Eben – zpěv, kytara, klávesové nástroje, Kryštof Eben – klávesové nástroje, flétny, zpěv

David Eben – saxofon, klarinet, zpěv, Pavel Skála – kytary, Jiří Zelenka – bicí nástroje

Jaromír Honzák – kontrabas, basa

Neděle 20. září 2020 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Klavírní duo (účast zahraničních umělců zrušena z důvodu epidemie)

Ivan Klánský a Lukáš Klánský – klavír

Pondělí 21. září 2020 v 19 hodin / Společenský sál radnice v Pardubicích

Barokní koncerty a kantáty (změna programu z důvodu epidemie)

Barocco sempre giovane, Helena Hozová – soprán

Čtvrtek 24. září 2020 v 19 hodin / Husův sbor v Pardubicích


Václav Hudeček, Marek Zvolánek a Barocco sempre giovane

(původně „Lesk barokní trubky a smyčců“, účast zahraničních umělců zrušena z důvodu epidemie)

Václav Hudeček - housle, Marek Zvolánek – trubka

Pátek 25. září 2020 v 19 hodin / Kostel sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě

Kantáta

Barocco sempre giovane, Gustáv Beláček – bas, Jan Souček – hoboj,

Jiří Lábus, Vilma Cibulková, Vilém Udatný – recitace

Eva Lustigová – režie

Úterý 29. září v 18 hodin / Synagoga v Heřmanově Městci

Pocta Beethovenovi

Koncert k výročí 250 let od narození Ludwiga van Beethovena

Jiří Bárta – violoncello, Terezie Fialová – klavír

Čtvrtek 1. října 2020 v 19 hodin / Společenský sál radnice v Pardubicích

Originální Pražský Synkopický Orchestr

Hudba dvacátých let 20. století, písně F. Hendersona, C. Williamse, Kinga Olivera

Středa 7. října 2020 v 19 hodin / Divadelní sál Občanské záložny Přelouč

Smetanovo trio

Jan Talich – housle, Jan Páleníček – violoncello, Jitka Čechová – klavír

Čtvrtek 15. října 2020 v 19 hodin / Velký sál Muzea v Chrudimi


Děti v Terezíně a nestvůra s knírkem

Projekce francouzského dokumentárního filmu Les Enfants de Terezín et le monstre à moustache

Hans Krása / Adolf Hoffmeister – Brundibár (části z dětské opery)

Dětský pěvecký sbor Iuventus Cantans, sbormistr Zdeněk Kudrnka

Pondělí 19. října v 18 hodin / Synagoga v Heřmanově Městci

Chrámový koncert

Barocco sempre giovane, Vilém Veverka – hoboj, Iva Kramperová – housle, Vít Chudý - housle

Adam Suk (14 let, vítěz mezinárodní varhanní soutěže v Irsku) – varhany

Neděle 1. listopadu 2020 v 17 hodin / Kostel Nejsvětější Trojice v Sezemicích

Martinů voices

Martinů Voices – komorní sbor, Lukáš Vasilek – sbormistr, Kateřina Englichová – harfa

Pondělí 7. prosince 2020 v 19 hodin / MUBASO – Kostel sv. Josefa v Chrudimi

Pardubické hudební jaro