top of page

Pardubické hudební jaro zahájí podzimní část koncertů v neděli 19. září


Pandemie nám neumožnila uskutečnit festival v plánovaných jarních termínech, proto jsme přesunuli část koncertů 43. ročníku Pardubického hudebního jara na podzim.

„Pardubické hudební jaro na podzim“ zahájí v neděli 19. září v 19 hodin na nádvoří zámku v Pardubicích koncertem hudby Hradní stráže a Policie ČR. Tento koncert s původním názvem SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT měl být závěrečným koncertem celého festivalu 9. května 2021. Vstupenky zakoupené na tento termín jsou samozřejmě platné i 19. září.

Vzhledem k přesunutému termínu došlo i ke změně programu a účinkujících. Ve skladbách Georga Fridricha Händela, Wolfganga Amadea Mozarta, Gioacchino Rossiniho, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Jeana Siebelia bude účinkovat Hudba Hradní stráže a Policie ČR pod vedením svého šéfdirigenta plk. Václava Blahunka, sólistou večera bude František Zahradníček, sólista opery ND v Praze – basbaryton.Další koncerty Pardubického hudebního jara na podzim:


30. 9. „Jiří Bárta a jeho Bach“ ve Společenském sálu zámku v Pardubicích (přeloženo z 6. 4. 2021)

4. 10. „Misterio del ángel - Tango argentino show“ s Escualo Quintetem, Annou Polívkovou a Michalem Kurtišem v Kongresovém centru Paláce Pardubice (přeloženo z 29. 3. 2021)

17. 10. „Chrámový koncert“ s Vilémem Veverkou a Barocco sempre giovane v Kostele Nejsvětější Trojice v Sezemicích (přeloženo z 2. 5. 2021)

19. 10. „Dvořákovo klavírní kvarteto a Cyril Höschl“ v Hudebním sále radnice v Pardubicích

(přeloženo z 24. 3. 2021)

24. 10. muzikál „Divotvorný hrnec“ ve Východočeském divadle v Pardubicích (přeloženo z 22. 3. 2021)

25. 10. „Sedm dní na Karlově univerzitě“ se souborem Schola Gregoriana Pragensis v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi (přeloženo z 5. 5. 2021)

3. 11. „Czech Brass“ - koncert sdružení špičkových českých hráčů na žesťové nástroje v Divadelním sálu Občanské záložny v Přelouči (přeloženo z 19. 3. 2021)

Osm koncertů v původně naplánovaných termínech v březnu a v dubnu se uskutečnilo v podobě streamu. Publikum nahradily kamery a mikrofony, zájemci mohou zhlédnout záznamy těchto koncertů na stránkách www.pardubickehudebnijaro.cz, Facebooku a Instagramu.

Více informací o 43. ročníku Pardubického hudebního jara, o možnosti vrácení či výměny vstupenek na neuskutečněné koncerty a o předprodeji vstupenek na koncerty v náhradních termínech na podzim naleznete na webových stránkách PHJ, Ticketportalu a Turistického a informačního centra Pardubice.


Josef Krečmer, umělecký ředitel a dramaturg MF PHJ

Comments


bottom of page