top of page

Chrámový koncert Barocco sempre giovane a Viléma Veverky v Sezemicích


V rámci „Pardubického hudebního jaro na podzim“ se uskuteční v neděli 17. října v 17 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Sezemicích koncert světově uznávaného hobojisty Viléma Veverky a komorního souboru Barocco sempre giovane. Tento koncert se měl konat původně 26. dubna 2020, z důvodu pandemie byl přeložen na 2. května 2021, ale opět ho překazil zákeřný koronavirus. Vstupenky zakoupené na oba neuskutečněné koncerty zůstávají v platnosti.


Stalo již tradicí, že na úvod koncertů Pardubického hudebního jara v kostele Nejsvětější Trojice v Sezemicích zazní varhany. Tentokrát rozezní královský nástroj Preludiem c moll Johanna Sebastiana Bacha mladý talentovaný varhaník Daniel Nerad, který získal v letošním roce významné ocenění v soutěžní přehlídce mladých varhaníků Organum regium.

Hlavním protagonistou večera bude hobojista Vilém Veverka. Jen stěží najdeme v českém uměleckém prostředí tak výraznou a všestrannou osobnost. Úspěšný a v zahraničí oceňovaný interpret se představí v Sezemicích spolu s Barocco sempre giovane v dílech Johanna Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna a Antonia Vivaldiho. Ve skladbách dalších barokních mistrů budou spoluúčinkovat jako sólisté též členové souboru Barocco sempre giovane, houslisté Iva Kramperová a Vít Chudý.

Spolupořadatelem tohoto koncertu v rámci 43. MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU PARDUBICKÉ HUDEBNÍ JARO je město Sezemice.


Josef Krečmer, umělecký ředitel a dramaturg MF Pardubické hudební jaro


Comments


bottom of page