JITKA_ZELENKOVA_DSC_3675_edited.jpg

Orchestr
Karla Vlacha
& Jitka Zelenková

Nejznámější světové i české orchestrální i zpívané swingové skladby, filmové šlágry a skladby Karla Kraugartnera

a Vladimíra Popelky.


Orchestr Karla Vlacha - umělecký vedoucí

Dalibor Kapras

Jitka Zelenková - host večera
Alena Průchová, Naďa Wepperová, Lada Soukupová, Zuzana Ďurdinová, Václav Dufek - zpěv
Jiří Vejvoda - průvodní slovo

Neděle 10/4/2022 v 19 hodin

Východočeské divadlo, Pardubice

ORCHESTR_KARLA_VLACHA_edited.jpg

Co byste měli vědět?

Festival Pardubické hudební jaro není pouze přehlídkou klasické hudby. Svědčí o tom i koncert Orchestru Karla Vlacha ve Východočeském divadle Pardubice. Z hlediska dramaturgie je vždy obohacující, pokud se dá spojit s nějakým výročím. U tohoto koncertu budou hned dvě.

 

Tento slavnostní koncert připomene 100. výročí narození významného českého jazzmana Karla Krautgartnera (1922–1982). Ten je často označován za jednoho z nejlepších československých saxofonistů 20. století. Kromě toho byl také skladatel jazzové hudby, dirigent a herec. Po vpádu zahraničních vojsk v roce 1968 emigroval do Vídně a později se usídlil v Kolíně nad Rýnem, kde také zemřel.

Druhou osobností je Vladimír Popelka (*1932). Koncert se tak uskuteční rovněž u příležitosti 90. narozenin tohoto pardubického rodáka a předního českého hudebního aranžéra, skladatele a dirigenta. Všechny důležité souvislosti spjaté s oceněním představí svým moderováním Jiří Vejvoda.

Hostem večera bude zpěvačka Jitka Zelenková, kterou není třeba podrobně představovat stejně jako Orchestr Karla Vlacha, který kromě doprovodu této sólistky zahraje řadu známých instrumentálních skladeb. Zpěvačka Jitka Zelenková k tomuto koncertu uvedla: „Orchestr Karla Vlacha mě provází téměř od mých pěveckých začátků. S Karlem Vlachem mě pojilo mnohaleté přátelství a jako kapelníka i člověka jsem si ho velmi vážila. Jsem moc ráda, že kapela, kterou založil, dál hraje a nese jeho jméno. Na společné vystoupení se vždycky moc těším!“