top of page
GS Formal.jpg

Gentlemen Singers

Nechte se unést uměním profesionálního osmičlenného vokálního souboru.

EVOKACE
 

Svatý Václave
tradiční chorál ze 14. století

Morten Lauridsen:

Ave Dulcissima Maria

Jan Dismas Zelenka:
Sepulto Domino
Arvo Pärt:

Da Pacem Domine

Hans Leo Hassler:
Missa super dixit Maria (výběr)

Sergej Rachmaninov:

Bogorodice djevo radujsja

Claudio Monteverdi:

Magnificat secondo

Ola Gjeilo:

Ubi Caritas

Thomas Tallis:
If ye love me

Eriks Ešenvalds:

Psalm 130

Jan Jirásek:

Missa Propria
Gloria
Miserere
Gloria
Credo
Agnus Dei


GENTLEMEN SINGERS

Neděle 14/5/2023 v 19 hodin

Židovská synagoga, Heřmanův Městec

Koncert se koná ve spolupráci se SPOKUL Heřmanův Městec a za finanční
podpory města Heřmanův Městec.

GS Civil Menší.jpg

Kdo jsou Gentlemen Singers?

Vokální soubor Gentlemen Singers z Hradce Králové je vítězem mezinárodních soutěží a pravidelným účastníkem významných hudebních festivalů po celém světě. Jejich koncertní program v rámci festivalu Pardubické hudební jaro 2023 charakterizuje mimořádné historické rozpětí skladeb, kdy se stará hudba pravidelně střídá se skladbami dvacátého a jednadvacátého století. Evokuje v nás tak hudební představy a duchovní principy jen zdánlivě zapomenuté, ve skutečnosti trvale platné a stále aktuální.

 

Vokální soubor Gentlemen Singers je českým mužským profesionálním oktetem. Krom toho, že soubor od svého vzniku v roce 2003 absolvoval téměř tisícovku koncertů po celém světě a vydal sedm kritikou velmi kladně ohodnocených samostatných nahrávek, každoročně v červnu pořádá ve svém domovském městě festival Sborové slavnosti "Czech Choir Festival" Hradec Králové, jehož hlavním cílem je propagace české sborové hudby v České republice a prostřednictvím pozvaných špičkových sborů z celé Evropy i v zahraničí.

 

Repertoárový rozsah souboru je velmi široký. Kritikou ceněný je především pro svou špičkovou interpretaci klasické hudby 20. a 21. století. Nedílnou součást repertoáru tvoří též skladby zkomponované či upravené skladateli přímo pro členy souboru Gentlemen Singers, s nimiž soubor úzce spolupracuje (Jan Vičar, Jan Jirásek, Petr Wajsar, Stephen Hatfiled aj.), ale i klasická díla staré hudby. Běžnou koncertní činnost Gentlemen Singers doplňují i edukací formou výchovných koncertů pro děti a mládež, workshopů a master class určených jednotlivcům i celým sborům, při níž členové souboru zúročují vlastní zkušenosti získané díky spolupráci s předními světovými ansámbly, dirigenty, sbormistry a skladateli.

bottom of page