top of page
Siempre_Nuevo_015c.jpg

Duo Siempre Nuevo

TANEC PO STRUNÁCH

 

Luigi Boccherini:
Introduction et fandango

Enrique Granados:

Danzas Espaňolas, Oriental - Andaluza

Claude Debussy:

La fille aux cheveux de lin

Mathias Duplessy:

La danse des Sentiments

-- přestávka --

Joaquin Rodrigo:

Tonadilla

I. Allegretto ma non troppo

II. Minueto pomposo

III. Allegro vivace

Lukáš Sommer:

Tanec po strunách*

Štěpán Rak:

Didgeridoo

 
* Světová premiéra, skladba na zakázku pro Siempre Nuevo
u příležitosti koncertu v rámci letošního festivalu.

kytarové duo Siempre Nuevo
Matěj Freml

Patrik Vacík

Pátek 26/5/2023 v 19 hodin

kaple sv. Romedia, zámek Choltice

Koncert se koná ve spolupráci s městysem Choltice
a zámkem Choltice.

Na co se můžete těšit?

Kytarové duo Siempre Nuevo bylo založeno v říjnu roku 2007 dvěma vynikajícími českými kytaristy Matějem Fremlem (*1982) a Patrikem Vacíkem (*1984). V tomto období oba studovali na Hochschule für Musik FRANZ LISZT v německém Weimaru, kde získali své první hodiny komorní hry u prof. Thomase Müller-Peringa a prof. Mathise Christopha.

Od roku 2008 jsou tito mladí umělci pravidelně zváni na nejrůznější koncerty a festivaly, a to jak v Čechách, tak i v Německu, Itálii, Polsku a na Slovensku. Důležitým mezníkem v kariére tohoto souboru se stalo pozvání na Mezinárodní hudební veletrh v Šanghaji v roce 2010. Následovala řada koncertů a mistrovských kurzů v dalších čínských městech. 

Duo Siempre Nuevo se kromě sólové dráhy odhodlalo i k různým projektům jako "Guitarra Cantante" s mezzosopranistkou Barborou Poláškovou, "Večer evropských melodií" se sopranistkou Markétou Fassati anebo "4+2" se smyčcovým kvartetem Epoque Quartet. Na svém kontě mají kytaristé i tři CD.

Siempre Nuevo interpretuje jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce - vlastní či jiných autorů. Jeho repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu, od baroka až po soudobé skladatele. Při snaze o dobovou interpretaci využívá historických nástrojů, čímž dodává skladbám z oblasti staré, hlavně však romantické hudby nečekaně autentický a zajímavý zvuk. Tato všestrannost, a navíc velmi svěží a výrazná interpretace, byly mnohokrát kladně oceněny jak publikem, tak i hudebními kritiky.

Na koncertě v kapli sv. Romedia v Cholticích zazní ve světové premiéře i skladba Lukáše Sommera Tanec po strunách, kterou zkomponoval na žádost dua právě pro tento koncert.

Siempre_Nuevo_004.jpg
bottom of page