top of page
Čechomor - Barbora Mráčková 6.jpg

Čechomor
s filharmonií

České a moravské lidové písně

v osobitých nápaditých úpravách

v doprovodu pardubických filharmoniků.

ČECHOMOR

František Černý - kytary a zpěv

Karel Holas - housle a zpěv

Jan Kolář - hoboj, klávesové nástroje, akordeon

Matěj Lienert - bicí a perkuse

Lukáš Čunta - basová kytara

Martina Pártlová - zpěv

členové Komorní filharmonie Pardubice

Stanislav Vavřínek - dirigent

Středa 31/5/2023 v 19 hodin

Ideon, Pardubice

Pecka na závěr

318622931_2132226170319134_77163161524973179_n.jpg

O pomyslnou slavnostní závěrečnou tečku za dalším ročníkem festivalu Pardubické hudební jaro se tentokrát postará Čechomor. Můžete se těšit na písně ze slavného projektu a stejnojmenného alba Proměny v podání legendární skupiny Čechomor, speciálního hosta zpěvačky Martiny Pártlové a hráčů Komorní filharmonie Pardubice. Jaké poetické rozloučení se 45. ročníkem festivalu Pardubické hudební jaro!

Česko-moravská hudební skupina - Čechomor - originálním způsobem zpracovává české a moravské lidové písně. Na scéně působí od roku 1988, celkem již třicet pět let. Za tu dobu se Čechomor mnohokrát proměnil jak personálně, tak stylem hudby. Jeho charakteristickým rysem ale vždy zůstala nápaditost aranžmá, osobitá interpretace a inspirace v lidové písni. Skupina koncertovala úspěšně v Evropě, Severní Americe, Rusku, Číně, Mongolsku a Austrálii, natočila přes dvacet alb pro pření česká i světová vydavatelství a spolupracovala s řadou významných umělců - americkou písničkářkou Suzanne Vega, irským zpěvákem Iarlem Ó´Lionáirdem, japonským bubeníkem a hráčem na šakuhači Joji Hirotou, baskytaristou Tonym Levinem, Jazem Colemanem, Vladem Kumpanem, Ivanem Táslerem, zpěvačkami Lenkou Dusilovou, Ewou Farnou a řadou dalších.

Na závěrečném koncertu festivalu Čechomor vystoupí společně s pardubickými filharmoniky pod taktovkou místního šéfdirigenta Stanislava Vavřínka, speciálním hostem je zpěvačka Martina Pártlová.

_R7_0976.jpg
bottom of page